Animációs és grafikai kurzus középiskolásoknak
Animációs és grafikai kurzus középiskolásoknak
- Kézműves jellegű és stop-motion (báb) animációra épülő foglalkozások
- Grafikai ismeretek és gyakorlatok: sokszorosított grafika, tipográfia, képregény, zine
- A kreativitás kibontakoztatása
- Fejlesztési program, javasolt otthoni munkavégzéssel
- Korszerű digitális eszközök használatának gyakorlata
- A diákok a professzionális animációs stúdióinkat használhatják
- A művészeti, kísérletező munka felerősítése
- Animációs és grafikai technikák elmélete és gyakorlata (rajzi animáció, stop-motion, 2D animáció, háttértervezés, karaktertervezés)
- Törekvés a szakmai portfólió kialakítására
- Egyéni képességfejlesztés és csoportmunkák, alternatív modell
- Magyar és angol nyelven is
Az érdeklődési terület kibontása
A középiskolások általában akkor jelentkeznek hozzánk, amikor „érdekli őket az animáció”, de még nem biztosak abban, hogy valóban ezen a területen erősítsék meg tanulmányaikat. A BABtérben segítséget nyújtunk ahhoz, hogy a diákok az animáció műfajában mélyebb ismereteket szerezzenek. Mélyebb tudással pedig már biztosabban lehet kitapogatni a jövő lehetséges útjait. Törekszünk rá, hogy a fiatalok körében népszerű „anime” stílus kereteit kitágítsuk, és felmutassunk számos, az európai kulturkörből eredő megközelítési módot, amelyek későbbi, esetleges felvételiken is számítani fognak.
Az animációs-vizuális művészeti szakkör 90 perces foglalkozásai során a legkülönfélébb technikákat lehet kipróbálni és elsajátítani. Rajz-, báb-, gyurma-, legó-, papírkivágásos rajzfilmeket készülnek.
Oktatási modellünk a kreativitás kibontakoztatására épít, és arra, hogy a középiskolás diákok megtalálják helyüket és kedvüket a vizuális művészetek világában, és hogy udatos használói legyenek a médiának.
Fontos hogy nem kellenek „különleges” rajzi képességek, mert szerintünk minden fiatal tehetséges, csak meg kell találni azt a kifejezési formát, amelyben az egyén megtalálja önmagát. Az animációkészítés minderre kitűnő lehetőség, mert a műfajnak hatalmas a tárháza. Megtalálhatóak benne a hagyományosnak tekinthető kompetenciák ugyanúgy, mint a korszerű digitálisak. Mi nem teszünk különbséget e kettő között, mert mindkettőt fontosnak tartjuk. Foglalkozásaink során természetes módon keverednek a technikák és technológiák.

A forgatókönyvtől a vágásig
A középiskolásokkal végigkövetjük az animációs filmkészítés fázisait a forgatókönyvírástól, a figura- és látványtervezésen át a mozgatásig, vágásig.
A diákok megtervezhetik és megrendezhetik első saját animációs kisfilmjüket. A hagyományos, kézműves technikákat ötvözzük a számítógépes felvételi eljárásokkal. A stúdió Apple számítógépekkel, Canon kamerákkal, filmes lámpákkal, trükkasztalokkal professzionálisan felszerelt műhely. Az animáció készítés olyan tevékenységek tárháza, melyben megtalálhatóak a rajzi foglalkozások is, de a rajzolás nélküli filmforgatás is, mint például a legóanimáció.

A képzés során mind az egyéni képességfejlesztés, mind a csoportos kompetenciák fejlesztése szerepet kap, mivel az animációkat lehet csoportosan is készíteni. A szakkörben az animációkhoz hangfelvételeket is készítünk, így a zenéléssel illetve a zörejezéssel is foglalkozunk. A BABtérben számos pengetős és ütőhangszer a rendelkezésre áll: gitár, basszusgitár, saz, cajon, darbuka, ukulele, szájharmonika, kalimba, esőbot, didgeridoo, doromb, ütőgardon, midi billentyűzetek, zenei szoftverek.
A diákok saját, egyéni terveikkel is érkezhetnek a szakkörre, de minden gyereknek (és szüleiknek) ajánlani fogjuk a hónapra lebontott oktatási tervünket és az abban való résztvételt.
Oktatóink angolul is beszélnek, így műhelyünkbe az angol anyanyelvű vagy angol nyelvet beszélő diákokat is szívesen látjuk.
Érdekesen hangzik?
Jelentkezz
Somorjai-Pálvölgyi Nóra
+36 20 299 99 85
nora.babter@gmail.com